czwartek, 27 października 2016

Nadleśnictwo Myślibórz

Nadleśnictwo Myślibórz administruje lasami znajdującymi się na Pojezierzu Myśliborskim ina niewielkich fragmentach równin Wełtyńskiej i Pyrzycko-Stargardzkiej. Jest to obszar o zróżnicowanej powierzchni, z około 70 jeziorami, z których aż 17 znajduje się na terenie jednego leśnictwa – Otanów.
Nadleśnictwo obejmuje 86 kompleksów leśnych. 56% powierzchni lasów przypada na jeden największy kompleks o powierzchni 7003 ha, a 30% powierzchni – na cztery kompleksy w przedziale 500-2000 ha. Pozostałe lasy są rozrzucone na 81 kompleksów nie przekraczających 500 ha.
Na terenie nadleśnictwa najczęstszymi są siedliska lasu świeżego (57,5%) i lasu mieszanego świeżego (23,1%). Przeważają siedliska lasowe – 88,2 %, bory stanowią 4,7 %, udział olsów, łęgów oraz siedlisk bagiennych wynosi 7,1 %. Są tutaj lasy bukowe, bukowo-dębowe i sosnowo-bukowe, również sosnowe, także łęg jesionowo-olszowy i olszyny. Niewielkie powierzchnie zajmują lasy dębowe ( z dębem bezszypułkowym) i sosnowo-dębowe, również łęg olszowy oraz łęg jesionowo-wiązowy, też lasy inne. Sporadycznie spotyka się lasy brzozowo-dębowe, brzozowo-dębowo-sosnowe, brzozowe i lasy mieszane z grabem. W podszyciu występują buk pospolity, również lipa drobnolistna, jarząb pospolity (jarzębina), kruszyna pospolita, świerk pospolity.

 oto co otrzymałam 
pięknie ilustrowane książeczki 
2 ołówki 
2 długopisy 
odblask 
smycz
 więcej informacji o Nadleśnictwie znajdziecie tutaj 

 Serdecznie dziękuję za przesyłkę 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz to daje mi motywację do dalszego działania.
Zostaw link do swojej strony na pewno odwiedzę.
Jeśli Ci się podoba zaobserwuj, będę wdzięczna