poniedziałek, 19 września 2016

Hej :)

Jak tam wasze przesyłki bo u mnie raz coś jest a nieraz długa cisza. Ale mam nadzieje że to się zmieni i będę mogła pokazywać moje zdobycze. 


Zaczynamy  pokażę wam 6 przesyłek :) 

1 Przesyłka jest od Develey 

-nóż firmy Fiskars 

Na stronie develey  trwa ostra promocja. Ja swoje punkty wymieniłam właśnie na ten nóż. Zapraszam do rejestracji i odbierania nagród ja zbieram dalej.


2 przesyłka to wygrana w konkursie na FB 

 

3 Przesyłka od Gminy Gilowice 

Gmina Gilowice leży w Kotlinie Żywieckiej, na południowych stokach Beskidu Małego rozciągającego się województwie śląskim. Naturalne ukształtowanie terenu - łagodne wzniesienia i strome stoki pokryte lasami, łąkami i polami uprawnymi, poprzecinane nielicznymi potokami nadają temu zakątkowi wyjątkowego uroku.
W skład  6-tysięcznej gminy  wchodzą obecnie 2 sołectwa: Gilowice z przysiółkiem Gilowice - Rozcięta rozpościerające się w dolinie rzeki Łękawki oraz Rychwałd położony w dolinie potoku Nawieśnik.
Obszar na jakim leży gmina, obejmuje łącznie 28,19 km2 powierzchni (2 819 ha).
Klimat w dolinach jest umiarkowanie łagodny, natomiast surowszy w partiach wyżej położonych. Niemniej jednak sąsiedztwo Jeziora Żywieckiego wpływa łagodząco na klimat całego obszaru gminy Gilowice.
W leśnych ostojach żyją jelenie, sarny, dziki i lisy. Niejednokrotnie na niwach pól uprawnych, łąkach i pod lasami napotkać można zające, kuropatwy i bażanty, a niedawno do gilowickich wód powróciła rodzina bobrów. Dodatkowym atutem jest fakt, że teren gminy Gilowice częściowo zajmuje Park Krajobrazowy Beskidu Małego.
Naturalne piękno krajobrazu, doskonałe warunki do czynnego wypoczynku i spokojnego relaksu, zabytkowe dzieła rąk ludzkich, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z większymi aglomeracjami z województwa śląskiego i małopolskiego oraz prawdziwa gościnność mieszkańców to niezastąpione bogactwo gminy Gilowice. 

-mapy
- pocztówki 
Dziękuję 


4 Przesyłka Katalog Produktów dziecięcych W Pokoiku jeśli chcecie to możecie zamówić go tutaj 
5 Przesyłka od Urzędu Miasta Rumia 


Gmina Rumia - informacje

Województwo: pomorskie
Powiat: wejherowskiGmina Rumia (pocz. gmina Rumja) – dawna gmina wiejska istniejąca w latach 1934-1954 [1] w woj. pomorskim[2]/gdańskim (dzisiejsze woj. pomorskie). Siedzibą gminy była Rumia (wówczas wieś).
Gmina zbiorowa Rumja (sic) została utworzona 1 sierpnia 1934 roku w powiecie morskim w woj. pomorskim (II RP) z dotychczasowych jednostkowych gmin wiejskich: Rumja (główna część), Zagórze (główna część), Kazimierz (część) i Łężyce (część) oraz z obszarów dworskich położonych na tych terenach lecz nie wchodzących w skład gmin [3].
Po wojnie (7 kwietnia 1945 roku) gmina wraz z całym powiatem morskim weszła w skład nowo utworzonego woj. gdańskiego [4]. 1 lipca 1951 roku zmieniono nazwę powiatu morskiego na wejherowski [5]. Według stanu z dnia 1 lipca 1952 roku gmina składała się z zaledwie 2 gromad: Rumia i Zagórze [6]. Gmina została zniesiona 29 września 1954 roku wraz z reformą wprowadzającą gromady w miejsce gmin [7]. 13 listopada 1954 gromadzie Rumia nadano prawa miejskie [8].
-2 długopisy
-2naklejki
-2 odświeżacze
-2 biuletyny informacyjne
-Książka dla dzieci Rumia pachnąca rumiankiem6 Przesyłka od Zamek w Raciborzu 


Lokalizacja i architektura
Na lokalizację średniowiecznego raciborskiego grodu, wzmiankowanego źródłowo w 1108 r., wybrano wyspę otoczoną głównym nurtem Odry i jej odnogą. Ten lekko podwyższony teren chronił założenie przed częstymi wezbraniami rzeki. Zauważalne są tu analogie do Wrocławia (Ostrów Tumski) czy Opola (Ostrówek), gdzie siedziby książęce również lokowano na naturalnych wyspach, nie tylko trudnych do zdobycia, ale i bezpiecznych w okresie powodzi. Jedyna droga do grodu w Raciborzu prowadziła groblą (widoczna w biegu obecnej ul. Zamkowej), która przecinała bagnisty teren. Wejście na majdan umożliwiał most zwodzony. Badania archeologiczne, szczególnie w zachodniej części przedmurza, nie stwierdziły występowania fosy, co każe przyjąć, że system obronny oparto na naturalnych uwarunkowań ukształtowanych przez starorzecze Odry, widoczne na starych rycinach i mapach, a przekształcone dopiero podczas prac regulacyjnych prowadzonych od XVIII do XX w.
Trudno dostępny gród pełnił początkowo rolę twierdzy granicznej ze stałą obsadą wojów, awansując rychło do rangi ośrodka władzy państwowej - siedziby kasztelana, co było też związane z przebiegającymi tu ważnymi szlakami handlowymi z Wrocławia do Krakowa oraz - przez Bramę Morawską - z południa na północ. W II połowie XII w. znaczenie ośrodka jeszcze bardziej wzrosło ze względu na suwerennego władcę opolsko-raciborskiego Mieszka - syna Władysława II Wygnańca, który ulokował tu swój dwór. Z jego polecenia, typowo obronna budowla otoczona wałem ziemnym z palisadą zyskała pierwsze cechy rezydencji książęcej - dom zamkowy oraz kaplicę.

W pobliżu grodu funkcjonowała związana z nim osada rybaków, rolników i rzemieślników pracujących na potrzeby książęcego dworu, z placem targowym i taberną dla kupców oraz własnym kościołem p.w. św. Jana Chrzciciela (wzmiankowany po raz pierwszy w 1307 r.). Z czasem przekształciła się w samodzielną gminę z wójtem na czele. Przyjęła nazwę Ostróg, nawiązującą wyraźnie do obronnego charakteru grodu książęcego („Ostroh” - z czeskiego opalisadowanie). Jej położenie, ze względu na narażenie na wylewy rzeki, nie było jednak korzystne. 
 
 A w przesyłce znalazłam 
- mapę 
-książkę Wyspa Smaków 
-Książeczka Ziemia Raciborska dla małych odkrywców 
-broszury informacyjne o Zamku 
 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz to daje mi motywację do dalszego działania.
Zostaw link do swojej strony na pewno odwiedzę.
Jeśli Ci się podoba zaobserwuj, będę wdzięczna