wtorek, 10 lipca 2018

Śpij spokojnie

Witajcie od jakiegoś czasu czytam książki, najbardziej urzekły mnie Thrillery. 

 Książką od której dosłownie nie mogłam się odkleić jest  Śpij Spokojnie  to powieść o obsesji, kłamstwie i zemście.

  

Autorką tej książki jest Rachel Abbott  wszystkie jej powieści zdobyły pierwsze miejsce w księgarniach Amazon. Na liście najlepiej sprzedających się autorów znajduje się obok takich nazwisk jak Lee Child, Stiego Larsson, Gillian Flynn, James Patterson i Jo Nesbo. 


Olivia Brookers dzwoni na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci, boi się, że już nigdy ich nie zobaczy. Ma swoje powody, by bać się najgorszego- to nie pierwsza tragedia, której doświadczyła. 

 

Dwa lata później, główny inspektor  Tom Douglas zostaje wezwany, by poprowadzić śledztwo jeszcze raz w tej samej rodzinie, ale tym razem to Olivia znika. Wszystkie dowody wskazują, że jeszcze tego samego ranka była w domu, samochód stoi w garażu, a portfel został w torebce.

 

Najdziwniejsze jest,to że nigdzie nie ma jej zdjęć. Ktoś ją porwał? A może sama uciekła? Na te oraz inne pytania policjantom trudno jest znaleźć odpowiedzieć. Znalezienie krwi trochę zmienia spojrzenie na sprawę.

 

Z każdą przeczytaną stroną akcja nabiera tempa by pod koniec spowodować gwałtowny wzrost adrenaliny i szybkie bicie serca. Pomimo, iż domyślamy się jak zakończy się ta historia to dalej czytamy ją z zapartym tchem. Dochodzi do tego co nieuniknione. Wstrzymujemy oddech i liczymy na to, ze pomoc nadejdzie jak najszybciej.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz to daje mi motywację do dalszego działania.
Zostaw link do swojej strony na pewno odwiedzę.
Jeśli Ci się podoba zaobserwuj, będę wdzięczna